NAKRĘTKI DLA HOSPICJUM

Bajkowa Przystań od 2016/2017 roku bierze udział w akcji pod nazwą Nakrętka dla Hospicjum. Jej celem jest pozyskanie jak największych środków finansowych na rehabilitację dla nieuleczalnie chorych dzieci, podopiecznych wrocławskiego hospicjum. Nasza placówka zajmuje się zbiórką plastikowych korków (po napojach, szamponach, dezodorantach, środkach czystości, itp.)

Bardzo cieszy nas życzliwość i zaangażowanie nie tylko naszych dzieci, ale całych ich rodzin i wszystkich przyjaciół Bajkowej Przystani.

 

Jesteś ciekawy? Poniżej krótki opis akcji…

Akcja Nakrętki dla Hospicjum została zapoczątkowana w 2011 roku. Swoim zasięgiem obejmuje cały Dolny Śląsk. Pozyskane surowce, zostają odpłatnie przekazane firmom zajmującym się recyklingiem, które dają im nowe życie.
Dzięki akcji uświadamiamy sobie jak ważne jest bezinteresowne niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Uczy nas także wyrabiania stałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia. Te drobne i nic nie znaczące elementy mogą być zamienione w dobry uczynek – niosą za sobą pozytywną energię.

Akcja swoim zasięgiem obejmuje cały Dolny Śląsk – czyli obszar działań Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Zachęcamy do wspierania tej pięknej inicjatywy. Ciebie to nic nie kosztuje, wystarczy trochę systematyczności i swojego czasu.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji na stronie: http://www.hospicjum.wroc.pl/