Ciocia Alina

Położna – opiekunka dziecięca w grupie „Smoki”

Absolwentka Studium Medycznego we Wrocławiu. Położna dyplomowana, ze specjalizacją położnej środowiskowej. Wiele lat zawodowego życia zajęła jej właśnie praca w środowisku, gdzie dzieliła się z młodymi mamami m. in. doświadczeniem w prawidłowej pielęgnacji najmłodszych pociech. Praktyka wyniesiona z opieki nad kilkuset dziećmi przydaje się obecnie w troskliwym zajmowaniu się najmłodszymi podopiecznymi Bajkowej Przystani.

Praca z dziećmi i opieka nad nimi od zawsze była tym, czym p. Alina chciała się w życiu zajmować. Stąd decyzja o wyborze zawodu położnej i późniejsze podnoszenie swoich kwalifikacji na licznych konferencjach i kursach. Uwielbia pracę i zabawę z dziećmi, dostrzega różnorodność ich talentów i charakterów, do każdego dziecka zawsze odnosi się niezwykle pozytywnie. Jest osobą ciepłą i prawie zawsze uśmiechniętą, dzięki czemu dzieci chętnie nawiązują z nią kontakt i współpracują w zabawie i nauce.

Pani Alina jest mamą trójki chłopców. Wolny czas najchętniej spędza z mężem, często w ruchu na świeżym powietrzu – można ją spotkać na wrocławskich ścieżkach biegowych. Bardzo lubi góry, które co prawda też zwykle przemierza biegiem, ale z oczami szeroko otwartymi na piękno przyrody. W naszej Bajkowej Przystani nazywana jest ciocią Alicją 🙂

Jaka jest?

Pozytywnie nastawiona do dzieci, budząca ich zaufanie, troskliwa i wyczulona na wszystko, co mogłoby najmłodszym naszym podopiecznym utrudniać prawidłowy i szczęśliwy rozwój.