Ciocia Ela

Ciocia Ela

Opiekunka dziecięca w grupie „Smoki”

Jest absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Ukończyła studia pierwszego stopnia na kierunku Pedagogika specjalna ze specjalizacją w edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i edukacji wczesnoszkolnej. Obecnie uczęszcza na jednolite studia magisterskie z Psychologii oraz na studia magisterskie z pedagogiki specjalnej na tej samej specjalizacji. Dzięki wiedzy już zdobytej i tej ciągle zdobywanej stara się wykorzystać tak, aby przyniosła ona jak największą korzyść dla dzieci.
Dopiero zaczyna swoją ścieżkę zawodową, jednak głowę ma pełną pomysłów i zapału do pracy. Wcześniej odbywała liczne praktyki w placówkach specjalnych, ogólnodostępnych oraz rewalidacyjno-wychowawczych. Od pierwszych chwil życia towarzyszyła swoim siostrzeńcom, już teraz będącym w wieku wczesnoszkolnym.
Jej najważniejszym celem jest stworzenie dzieciom atmosfery pełnej ciepła, bezpieczeństwa i radości, dzięki którym ich rozwój będzie mógł przebiegać najlepiej, jak to tylko możliwe. Mimo czujnej obserwacji daje dzieciom eksperymentować i sprawdzać niektóre rzeczy „na własnej skórze”. Zależy jej na ich wszechstronnym rozwoju- edukacyjnym, fizycznym i społecznym, dlatego też chętnie włącza w tryb zajęć bardzo różnorodne gry i zabawy.
Jest świadoma wagi znajomości języka obcego oraz tego, że im szybciej rozpocznie się jego naukę, tym będzie łatwiej, więc stara się umożliwić dzieciom taką okazję.

Jaka jest?
Jest uśmiechnięta i otwarta na pomysły, mimo że sama ma ich dużo. Zawsze gotowa, aby wysłuchać, pomóc lub przytulić- jak na Ciocię przystało. Jest marzycielką-realizatorką i do tego też zachęca. Ceni sobie szczerość i odpowiedzialność.