Ciocia Karolina

Opiekunka dziecięca w grupie „Smoki”

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika opiekuńcza z terapią oraz studia magisterskie – poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna. Odbyła liczne praktyki i wolontariat m.in. w żłobku, poradni psychologiczno-pedagogicznej, młodzieżowym ośrodku socjoterapii, szkole oraz placówkach opiekuńczo interwencyjnych.
Praca z dziećmi sprawia jej wiele radości, satysfakcji oraz motywuje do podejmowania nowych wyzwań. Jej celem jest podążanie za indywidualnymi potrzebami dziecka, wspieranie jego rozwoju i dbanie o to by czuło się bezpiecznie. Podnosi swoje kwalifikacje zawodowe poprzez udział w konferencjach, szkoleniach i warsztatach. Ważną rolę w jej życiu odgrywa ruch. W pełni zgadza się ze słowami Wojciecha Oczko, że ,,Ruch może zastąpić niemal każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu’’. Ukończone szkolenia m. in. z Terapii Ręki oraz Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne są dla niej inspiracją do podejmowania twórczych działań. Chętnie angażuje dzieci do wykonywania prac plastycznych. Jedną z jej ulubionych form pracy jest metoda malowania dziesięcioma palcami. Dzieci czerpią z niej wiele radości przy jednoczesnym rozwoju ruchowym, intelektualnym i emocjonalnym. Wolny czas spędza na korcie tenisowym lub siłowni. Lubi czytać książki, oglądać filmy i jeździć na rowerze. Ostatnio coraz więcej czasu spędza w kuchni doskonaląc swoje umiejętności kulinarne.

Jaka jest?
Jest osobą otwartą, cierpliwą, wesołą, elastyczną w działaniu oraz z poczuciem humoru. Motto, którym kieruje się w pracy: „Wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje, przeżyje wraz z dzieckiem wiele natchnionych chwil…”. J. Korczak