Ciocia Kasia S.

Ciocia Kasia

Ciocia Kasia S. – zajmuje się grupą „Skrzaty”

Pani Kasia jest studentką pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim, wybrała specjalizację pedagogika opiekuńcza z terapią ponieważ jej największą pasją jest niesienie pomocy innym. Praca z dziećmi to jej marzenie, dlatego na pedagogikę poszła z zamiłowania. Już będąc w szkole podstawowej udzielała się jako wolontariuszka w przedszkolu. Odbyła praktyki w świetlicy szkolnej oraz u pedagoga w Szkole Podstawowej nr 17 we Wrocławiu. Uwielbia chłonąć wiedzę na zajęciach i wykorzystywać ją w praktyce. Według niej każde dziecko ma w sobie potencjał, ale nie każde potrafi go dostrzec, dobry wychowawca pomoże dziecku go odnaleźć i rozwijać – właśnie takim wychowawcą chce być. Dzieci traktuje z szacunkiem i z troską, zawsze wysłucha, pomoże, przytuli i wesprze w gorszym momencie.

Pani Kasia jest osobą bardzo pozytywną, szczerą i komunikatywną. Stara się być jak najlepszym człowiekiem dla siebie i dla innych. Uśmiech na twarzy dzieci to dla niej największa motywacja do pracy.

Czerpie inspirację od wybitnego pedagoga, prekursora oraz obrońcy praw dziecka – Janusza Korczaka.

„(…) mówiłem nie do dzieci, a z dziećmi, mówiłem nie o tym, czym chcę, aby były, ale czym one chcą i mogą być. „ ~ Janusz Korczak

„Nie ma dzieci – są ludzie”