Ciocia Kasia

Nauczyciel wychowania przedszkolnego w grupie „Podróżnicy”

Ukończyła 5-letnie studia na Uniwersytecie Wrocławskim, Wydział Nauk Humanistycznych i Pedagogicznych na kierunku pedagogika, uzyskując dyplom magisterski oraz studia podyplomowe na Wyższej Szkole Zarządzania „Edukacja” we Wrocławiu kierunek: zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna.
Pracę z dziećmi rozpoczęła od pracy w świetlicy w Szkole Podstawowej w Stroniu Śląskim na stanowisku wychowawca, poprzez pracę jako animator zajęć dla dzieci w pensjonatach i domach wypoczynkowych. Od 3 lat pracuje jako nauczyciel wychowania przedszkolnego we Wrocławiu.
W swojej pracy z dziećmi stawia na samodzielny rozwój dziecka, a do każdego z nich podchodzi indywidualnie, zwracając uwagę na jego zainteresowania i potrzeby. Stara się by dziecko w przedszkolu spędzało czas w miłej, pełnej ciepła oraz bezpieczeństwa atmosferze. Ważne jest by dziecko czuło się tutaj jak w domu, poprzez przyjacielskie nastawienie i współpracę z rodzicami. Bardzo lubi prace plastyczne i manualne, pozwalające rozwijać wyobraźnię dziecka. Uwielbia spędzać czas z dziećmi na świeżym powietrzu, ponieważ sama jest osobą energiczną i kocha aktywność fizyczną. Nie lubi się nudzić, swój wolny czas spędza na siłowni, chodzi na zumbę i fitjumpy. Lubi czytać książki i słuchać muzyki.

Jaka jest?
Jest osobą młodą i pozytywnie nastawioną do świata, łatwo nawiązującą kontakty z dziećmi jak i dorosłymi. Dziecka uśmiech i radość są dla niej najważniejsze i to sprawia jej największą satysfakcję.