Ciocia Natalia

Opiekunka dziecięca w grupie „Smoki”

Ukończyła studia na wydziale Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo oraz Ratownictwo Medyczne. Pracowała w pogotowiu oraz na intensywnej terapii. Pracowała jako wolontariusz w Domu Sióstr Franciszkanek w Ludwikowicach Kłodzkich. Opiekowała się tam młodzieżą i dziećmi od 6 do 18 lat o różnym stopniu niepełnosprawności. Brała udział w programie aktywizacji zawodowej młodych samotnych matek w Domu Samotnej Matki „Szansa” w Opolu, gdzie opiekowała się dziećmi samotnych matek. Była wolontariuszem w Maltańskiej Służbie Medycznej, gdzie prowadziła sekcję nauki pierwszej pomocy w przedszkolach i szkołach podstawowych. Współpracowała z Wrocławskim Caritasem jeżdżąc z dziećmi na kolonie jako opiekun w góry i nad morze.

Jej hobby to kolarstwo górskie typu enduro- czyli wjazd na rowerze pod górę, a następnie zjazd, niekoniecznie najszybciej, ale tak aby się cieszyć samą jazdą, widokami, a czasem nawet błotem pryskającym spod kół. Dzisiaj współpracuje z projektem, który aktywizuje i zachęca młodych ludzi do aktywności fizycznej, w tym bezpiecznego kolarstwa górskiego. Uwielbia odpoczynek na łonie natury, najbardziej z książką w ręku. Jej ulubiony gatunek to fantasy, zwłaszcza świat Tolkienowski i stworzone przez niego Śródziemie i elfy. Lubi podróżować, szczególnie na wysypy otoczone oceanem, w jeden z nich zakochała się tak, że rozpoczęła naukę języka Hiszpańskiego.

Jaka jest?

Jest osobą uśmiechniętą, cierpliwą i chętną do współpracy z dziećmi. Uważa, że mały człowiek jakim jest dziecko, potrafi wyzwalać w dorosłych to co w nich najlepsze.