mgr Małgorzata Motyka

Małgorzata Motyka
Dyrektor Przedszkola i Klubiku „Bajkowa Przystań”
sprawuje także opiekę psychologiczną

Z wykształcenia psycholog kliniczny, a także nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej i specjalista od psychodietetyki. Dodatkowo ukończyła Zarządzanie Oświatą. Kwalifikacje zdobywała na uczelniach takich jak SWPS, DSW czy „Edukacja”. Cały czas się rozwija, edukuje oraz poszukuje nowości, które mogłaby wdrożyć do swojej pracy.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła współpracując z wrocławskimi przedszkolami i szkołami podstawowymi. Była również tutorem w „Akademii Przyszłości”.

Prywatnie żona i mama Gai. W codzienności towarzyszy im również pies Floki. Każdą chwilę spędzają wspólnie i raczej aktywnie.

Praca z dziećmi jest nie tylko obraną przez nią ścieżką rozwoju zawodowego, ale także pasją. W kontaktach z dziećmi i ich rodzinami kieruje się nie tylko zdobytą wiedzą
i umiejętnościami, ale także wartościami. Stara się otaczać ludźmi, którzy w życiu kierują się podobnymi przekonaniami i są pełni pozytywnej energii. W pracy z dziećmi kieruje się stylem demokratycznym. Dba o potrzeby i możliwości rozwojowe dzieci, nawiązuje
z nimi życzliwy kontakt, rozmawia, negocjuje i co najważniejsze szanuje. Ważne jest dla niej to, aby dzieci same doświadczały, żyły zgodnie z naturą i czuły, że mają wpływ na to co dzieje się wokół nich.

Jaka jest?

Jest otwartą na świat i nowości osobą, która wierzy w to, że na wiele spraw mamy wpływ i jesteśmy odpowiedzialni za to jak wygląda nasze życie. Uśmiech na twarzy, a w sercu spokój i szacunek. Nigdzie nie goni – myśli, że w dzisiejszych „szybkich” czasach warto zwolnić, doświadczyć, przyglądać się temu co nas otacza. Najważniejsza jest dla niej szczera komunikacja, która dosłownie przełamuje wszelkie mury i bariery. W stosunkach międzyludzkich ważne jest bycie czułym, empatycznym, ale także konsekwentnym i asertywnym.