Oferta Klubu Dziecięcego „Bajkowa Przystań” we Wrocławiu

Program Maluch Plus
W 2021 roku Klub dziecięcy Bajkowa Przystań otrzymał dofinansowanie do 23 miejsc w ramach programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: „Maluch+”, dzięki czemu czesne zostało obniżone.
 

Bliskościowy klub dziecięcy „Bajkowa Przystań” dysponuje 23 miejscami dla dzieci od 1 do 3 lat. Nasz klub dziecięcy ma na celu organizację czasu dzieciom na jak najwyższym poziomie. Staramy się, aby dzieci czuły się u nas ważne i bezpieczne, a rodzice byli naszymi partnerami. Dzieci spędzają u nas czas pod opieką ciepłych i wykwalifikowanych opiekunek, które cały czas podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w superwizjach i szkoleniach.

Chcemy z naszymi dziećmi doświadczać i stopniowo pokazywać im świat, dlatego oprócz czynności higieniczno – opiekuńczych prowadzimy różnorodne zajęcia tematyczne oraz dodatkowe. W ramach codziennych aktywności staramy się także jak najczęściej korzystać z zabaw na świeżym powietrzu.


Galeria przedszkola we Wrocławiu

Lista proponowanych zajęć*

Język angielskiJęzyk angielski

Nasi mali podopieczni uczą się języka angielskiego poprzez zabawę. Grają, tańczą, słuchają historii, śpiewają. Nauka odbywa się zupełnie naturalnie, ponieważ dziecięcy umysł jest najbardziej chłonny, a narząd mowy jeszcze bardzo plastyczny. Dzięki temu istnieje duża szansa na osiągnięcie przez dziecko dwujęzyczności.

Czytaj dalej

RytmikaRytmika

Zajęcia z rytmiki w znacznym stopniu wpływają na ogólny rozwój psychomotoryczny dzieci. Rozbudzają ich zainteresowania, wrażliwość i kreatywność muzyczną. W Bajkowej Przystani zajęcia z rytmiki to nie tylko śpiewanie piosenek, ale także poznawanie muzyki i instrumentów z różnych stron świata i regionów Polski. To również przybliżanie dzieciom różnych gatunków muzycznych od muzyki klasycznej po muzykę rockową.

Czytaj dalej

Zajęcia grupowe z logopedąZajęcia grupowe z logopedą

Grupowa terapia logopedyczna dzieci kierowana jest zarówno do dzieci, które mają problemy logopedyczne (wówczas ich  celem  jest usunięcie problemu) oraz do dzieci mówiących prawidłowo, gdyż wówczas ich zadaniem jest doskonalenie języka, dzięki czemu dzieci mówią coraz poprawniej. Zajęcia logopedyczne w Bajkowej Przystani  prowadzone są w formie zabawy. Zarówno metody pracy, jak i pomoce dydaktyczne dostosowane są do indywidualnych możliwości psychofizycznych maluchów. Nasz logopeda prowadzi również doradztwo logopedyczne dla rodziców i nauczycieli.

Czytaj dalej

Opieka psychologicznaOpieka psychologiczna

Psycholog w Bajkowej Przystani otacza opieką wszystkie uczęszczające do niego dzieci wymagające dodatkowej pomocy oraz wspiera dzieci z problemami jak i te wyjątkowo uzdolnione. Organizuje i prowadzi różne formy pomocy indywidualnej zgodnie z bieżącymi potrzebami zgłaszanymi przez nauczycieli i rodziców.

Czytaj dalej

Warsztaty kulinarneWarsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne to zajęcia będące fascynującą podróżą do świata smaków, zapachów i kolorów. Jest to czas na brudzenie rączek, wąchanie świeżych ziół i przypraw, testowanie nowych smaków oraz opowiadanie o jedzonku. Zajęcia kończą się konsumowaniem wspólnie przygotowanych potraw, koktajli, jogurtów, sałatek owocowych i warzywnych oraz innych smakołyków.

Czytaj dalej

Zajęcia z elementami plastykoterapii Bajkowa PrzystańZajęcia z elementami plastykoterapii

To zajęcia, które mające charakter terapii przez sztukę. Stymulują rozwój emocjonalny, społeczny i intelektualny. Dzieci uczą się różnych rodzajów ekspresji emocjonalnej, radzenia sobie ze stresem, rozwijają kreatywność oraz spontaniczności, a także uczą rozpoznawania i osiągania stanu równowagi wewnętrznej.

Czytaj dalej

KinoKino

Są to zajęcia, podczas których dzieci oglądają bajki edukacyjne dostosowane do swojego wieku. Każda bajka jest uzupełniona komentarzem opiekuna, tak aby w pełni przybierała formę edukacyjną. Poruszają one różnego rodzaju tematy związane z otaczającym światem, zmieniającymi się porami roku, wydarzeniami i naszą emocjonalnością.

Czytaj dalej

*Proponowane zajęcia dodatkowe mogą ulegać modyfikacjom w roku szkolnym w zależności od potrzeb dzieci oraz wprowadzanych zmian dydaktyczno-wychowawczych.

Opłaty

OPŁATA ADMINISTRACYJNA: 500 zł oraz 100 zł w przypadku kontynuacji

CZESNE: Opieka do 10 godzin dziennie i zajęcia dodatkowe – 1250 zł/miesiąc

WYŻYWIENIE: Zapewniamy cztery posiłki dziennie: śniadanie, zupa, drugie danie i podwieczorek. Koszty wyżywienia są opłatą dodatkową i wynoszą 19 zł za dzień w wersjach do wyboru: podstawowej, bezmleczno-bezjajecznej, wegetariańskiej. Istnieje także możliwość wykupienia wersji bezglutenowej w kwocie 22 zł za dzień.

Zniżki

W przypadku zapisania kolejnego dziecka do Przedszkola, Żłobka, Klubu „Bajkowa Przystań” przysługuje zniżka na niższe czesne w wysokości 20% i niższą opłatę administracyjną w wysokości 50%. Promocja obowiązuje w trakcie uczęszczania do Przedszkola/Żłobka/Klubu przynajmniej dwojga rodzeństwa.

W ramach Grupy Edukacja, do której należy nasza placówka został wprowadzony program zniżkowy „W Grupie taniej” obejmujący 3 rodzaje zniżek dla naszych klientów. Szczegóły są dostępne na stronie: https://grupaedukacja.com/program-znizkowy-w-grupie-taniej/


Spodobała Ci się nasza oferta?
Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą:

Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą

*

Potrzebujesz dodatkowych informacji?


Organ nadzorujący: Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia
sekr. WZD tel. 071/777-86-99; fax: 071/777-79-94; mejl: wzd@um.wroc.pl