Oferta Klubu Dziecięcego „Bajkowa Przystań” we Wrocławiu

Program Maluch Plus
W 2021 roku Klub dziecięcy Bajkowa Przystań otrzymał dofinansowanie do 23 miejsc w ramach programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: „Maluch+”, dzięki czemu czesne zostało obniżone.
 

Klub dziecięcy „Bajkowa Przystań” dysponuje 23 miejscami dla dzieci od 1 do 3 lat.

Bajkowa Przystań ma na celu organizację czasu dzieciom na jak najwyższym poziomie. Nasi podopieczni spędzając u nas czas są pod opieką ciepłych i odpowiednio wykwalifikowanych opiekunek. Dodatkowo oprócz czynności higieniczno – opiekuńczych prowadzonych jest wiele zajęć tematycznych – edukacyjnych oraz zajęcia dodatkowe. Wierzymy, że wiek w którym są dzieci przychodzące do klubu  to najważniejszy czas w rozwoju dziecka. To wtedy tak silnie kształtujemy młodego człowieka. My staramy się to robić na jak najwyższym poziomie, tak aby z wiedzą, zaufaniem, wysokim poczuciem własnej wartości poszedł dalej w świat, a przy tym czuł się bezpiecznie i dobrze, bez lęku, ale z dziecięcą radością.

W ramach codziennych aktywności realizowane są częste zabawy na świeżym powietrzu. Bajkowa Przystań dysponuje ogrodzonym terenem rekreacyjnym przeznaczonym dla naszych najmłodszych podopiecznych.

Lista proponowanych zajęć*

Język angielski
Język angielski

Nasi mali podopieczni uczą się języka angielskiego poprzez zabawę. Grają, tańczą, słuchają historii, śpiewają. Nauka odbywa się zupełnie naturalnie, ponieważ dziecięcy umysł jest najbardziej chłonny, a narząd mowy jeszcze bardzo plastyczny. Dzięki temu istnieje duża szansa na osiągnięcie przez dziecko dwujęzyczności.

Czytaj dalej

Rytmika
Rytmika

Zajęcia z rytmiki w znacznym stopniu wpływają na ogólny rozwój psychomotoryczny dzieci. Rozbudzają ich zainteresowania, wrażliwość i kreatywność muzyczną. W Bajkowej Przystani zajęcia z rytmiki to nie tylko śpiewanie piosenek, ale także poznawanie muzyki i instrumentów z różnych stron świata i regionów Polski. To również przybliżanie dzieciom różnych gatunków muzycznych od muzyki klasycznej po muzykę rockową.

Czytaj dalej

Zajęcia grupowe z logopedą
Zajęcia grupowe z logopedą

Grupowa terapia logopedyczna dzieci kierowana jest zarówno do dzieci, które mają problemy logopedyczne (wówczas ich  celem  jest usunięcie problemu) oraz do dzieci mówiących prawidłowo, gdyż wówczas ich zadaniem jest doskonalenie języka, dzięki czemu dzieci mówią coraz poprawniej. Zajęcia logopedyczne w Bajkowej Przystani  prowadzone są w formie zabawy. Zarówno metody pracy, jak i pomoce dydaktyczne dostosowane są do indywidualnych możliwości psychofizycznych maluchów. Nasz logopeda prowadzi również doradztwo logopedyczne dla rodziców i nauczycieli.

Czytaj dalej

Opieka psychologiczna
Opieka psychologiczna

Psycholog w Bajkowej Przystani otacza opieką wszystkie uczęszczające do niej dzieci wymagające dodatkowej pomocy oraz wspierają dzieci z problemami jak i te wyjątkowo uzdolnione. Organizują i prowadzą różne formy pomocy indywidualnej zgodnie z bieżącymi potrzebami zgłaszanymi przez nauczycieli i rodziców.

Czytaj dalej

Warsztaty kulinarne - klub
Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne to zajęcia będące fascynującą podróżą do świata smaków, zapachów i kolorów. Jest to czas na brudzenie rączek, wąchanie świeżych ziół i przypraw, testowanie nowych smaków oraz opowiadanie o jedzonku. Zajęcia kończą się konsumowaniem wspólnie przygotowanych potraw, koktajli, jogurtów, sałatek owocowych i warzywnych oraz innych smakołyków.

Czytaj dalej

Zajęcia z elementami plastykoterapii Bajkowa Przystań
Zajęcia z elementami plastykoterapii

To zajęcia, które mające charakter terapii przez sztukę.  Stymulują rozwój emocjonalny, społeczny i intelektualny. Dzieci uczą się różnych rodzajów ekspresji emocjonalnej, radzenia sobie ze stresem, rozwijają kreatywność oraz spontaniczności, a także uczą rozpoznawania i osiągania stanu równowagi wewnętrznej.

Czytaj dalej

Kino
Kino

Są to zajęcia, podczas których dzieci oglądają bajki edukacyjne dostosowane do swojego wieku. Każda bajka jest uzupełniona komentarzem opiekuna, tak aby w pełni przybierała formę edukacyjną. Poruszają one różnego rodzaju tematy związane z otaczającym światem, zmieniającymi się porami roku, wydarzeniami i naszą emocjonalnością.

Czytaj dalej

*Proponowane zajęcia dodatkowe mogą ulegać modyfikacjom w roku szkolnym w zależności od potrzeb dzieci oraz wprowadzanych zmian dydaktyczno-wychowawczych.

Opłaty

OPŁATA ADMINISTRACYJNA: 500 zł oraz 100 zł w przypadku kontynuacji

CZESNE: Opieka do 10 godzin dziennie i zajęcia dodatkowe – 1170 zł/miesiąc*
*kwota zawiera zniżkę wynikającą z programu Maluch+ 2021 w wysokości 80 zł miesięcznie

WYŻYWIENIE: Zapewniamy cztery posiłki dziennie: śniadanie, zupa, drugie danie i podwieczorek. Koszty wyżywienia są opłatą dodatkową i wynoszą 19 zł za dzień w wersjach do wyboru: podstawowej, bezmleczno-bezjajecznej, wegetariańskiej. Istnieje także możliwość wykupienia wersji bezglutenowej w kwocie 22 zł za dzień.

Zniżki

W przypadku zapisania kolejnego dziecka do Przedszkola, Żłobka, Klubu „Bajkowa Przystań” przysługuje zniżka na niższe czesne w wysokości 20% i niższą opłatę administracyjną w wysokości 50%. Promocja obowiązuje w trakcie uczęszczania do Przedszkola/Żłobka/Klubu przynajmniej dwojga rodzeństwa.

W ramach Grupy Edukacja, do której należy nasza placówka został wprowadzony program zniżkowy „W Grupie taniej” obejmujący 3 rodzaje zniżek dla naszych klientów. Szczegóły są dostępne na stronie: https://grupaedukacja.com/program-znizkowy-w-grupie-taniej/Spodobała Ci się nasza oferta?
Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą:

Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą

*

Potrzebujesz dodatkowych informacji?


Organ nadzorujący: Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia
sekr. WZD tel. 071/777-86-99; fax: 071/777-79-94; mejl: wzd@um.wroc.pl