Oferta niepublicznego Przedszkola z językami obcymi „Bajkowa Przystań” we Wrocławiu

Przedszkole „Bajkowa Przystań” dysponuje 45 miejscami dla dzieci od 3 do 6 lat. W ramach przedszkola funkcjonują dwie grupy:

  • Grupa Ośmiorniczki – 3-4 lat (możliwe objęcie objęcie opieką dzieci od 2,5 roku) – relaksacja w planie dnia
  • Grupa Rybki – 4-6 lat – brak relaksacji w planie dnia

W ramach codziennych aktywności realizowane są częste zabawy na świeżym powietrzu. Bajkowa Przystań dysponuje ogrodzonym terenem rekreacyjnym z urządzeniami zabawowymi dostosowanymi do wieku naszych podopiecznych.

Lista proponowanych zajęć*

Język angielski
Język angielski

Uczymy języka w sposób interesujący i przyjemny, ale jednocześnie intensywny, co sprawia, że konkretne efekty będą widoczne już w bardzo krótkim czasie. Nasze przedszkolaki uczą się języka angielskiego codziennie poprzez kontakt z nauczycielem prowadzącym zajęcia z języka angielskiego. Grają, tańczą, słuchają historii, śpiewają. Nauka odbywa się zupełnie naturalnie, ponieważ dziecięcy umysł jest najbardziej chłonny, a narząd mowy jeszcze bardzo plastyczny. Dzięki temu istnieje duża szansa na osiągnięcie przez dziecko dwujęzyczności.

Czytaj dalej

Rytmika
Rytmika

Zajęcia z rytmiki w znacznym stopniu wpływają na ogólny rozwój psychomotoryczny dzieci. Rozbudzają ich zainteresowania, wrażliwość i kreatywność muzyczną. W Bajkowej Przystani zajęcia z rytmiki to nie tylko śpiewanie piosenek, ale także poznawanie muzyki i instrumentów z różnych stron świata i regionów Polski. To również przybliżanie dzieciom różnych gatunków muzycznych od muzyki klasycznej po muzykę rockową.

Czytaj dalej

Zajęcia grupowe z logopedą
Zajęcia grupowe z logopedą

Grupowa terapia logopedyczna dzieci kierowana jest zarówno do dzieci, które mają problemy logopedyczne (wówczas ich  celem  jest usunięcie problemu) oraz do dzieci mówiących prawidłowo, gdyż wówczas ich zadaniem jest doskonalenie języka, dzięki czemu dzieci mówią coraz poprawniej. Zajęcia logopedyczne w Bajkowej Przystani  prowadzone są w formie zabawy. Zarówno metody pracy, jak i pomoce dydaktyczne dostosowane są do indywidualnych możliwości psychofizycznych maluchów. Nasz logopeda prowadzi również doradztwo logopedyczne dla rodziców i nauczycieli.

Czytaj dalej

Opieka psychologiczna
Opieka psychologiczna

Psycholog w Bajkowej Przystani otacza opieką wszystkie uczęszczające do niej dzieci wymagające dodatkowej pomocy oraz wspierają dzieci z problemami jak i te wyjątkowo uzdolnione. Organizują i prowadzą różne formy pomocy indywidualnej zgodnie z bieżącymi potrzebami zgłaszanymi przez nauczycieli i rodziców.

Czytaj dalej

Ćwiczenia prowadzone metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborn
Ćwiczenia prowadzone metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborn

Weronika Sherborn, angielska nauczycielka tańca i ruchu, w oparciu o wczesnodziecięce zabawy rodziców z dziećmi opracowała zajęcia, które wspomagają rozwój psychoruchowy dzieci.

Bazując na bardzo prostych ćwiczeniach ruchowych metoda ta kształci zarówno rozwój fizyczny jak i emocjonalny dziecka. Daje pozytywne odczucie w kontakcie z innym człowiekiem, wyzwala swobodę zachowań i naturalność, daje okazję do rozładowania energii, jest próbą pokonania własnych zahamowań wynikających z uprzednich już doświadczeń, daje radość, wyzwala zaangażowanie, daje pewność siebie, daje możliwość poczucia się w innej roli niż na co dzień, zbliża do siebie uczestników zajęć, daje radość z działania w grupie, przyjemność dawania innym radości, daje okazję do wspomnień, przypomnienia sobie zdarzeń, daje poczucie harmonii z innymi, poczucie bezpieczeństwa, poczucie partnerstwa.

Czytaj dalej

Warsztaty kulinarne w przedszkolu
Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne to zajęcia będące fascynującą podróżą do świata smaków, zapachów i kolorów. Jest to czas na brudzenie rączek, wąchanie świeżych ziół i przypraw, testowanie nowych smaków oraz opowiadanie o jedzonku. Zajęcia kończą się konsumowaniem wspólnie przygotowanych potraw, koktajli, jogurtów, sałatek owocowych i warzywnych oraz innych smakołyków.

Czytaj dalej

Zajęcia z elementami plastykoterapii Bajkowa Przystań
Zajęcia z elementami plastykoterapii

To zajęcia, które mające charakter terapii przez sztukę.  Stymulują rozwój emocjonalny, społeczny i intelektualny. Dzieci uczą się różnych rodzajów ekspresji emocjonalnej, radzenia sobie ze stresem, rozwijają kreatywność oraz spontaniczności, a także uczą rozpoznawania i osiągania stanu równowagi wewnętrznej.

Czytaj dalej

Zajęcia z elementami bajkoterapii
Zajęcia z elementami bajkoterapii

Bajkoterapia to metoda pracy z dzieckiem, która poprzez specjalnie dobrane bajki ma na celu obniżenie stresu wywołanego trudnymi wydarzeniami, odprężenie po intensywnym dniu, czy pomoc w zrozumieniu pewnych praw rządzących światem. Ukazuje dzieciom pozytywne wzorce zachowań, uczy empatii, a także rozwija wyobraźnię i wprowadza dzieci w magiczny świat literatury dziecięcej. Poprzez bajkę możemy wejść w świat dziecka, którego myślenie i rozumowanie często jest nam dorosłym odległe.

Czytaj dalej

Kino
Kino

Są to zajęcia, podczas których dzieci oglądają bajki edukacyjne dostosowane do swojego wieku. Każda bajka jest uzupełniona komentarzem opiekuna, tak aby w pełni przybierała formę edukacyjną. Poruszają one różnego rodzaju tematy związane z otaczającym światem, zmieniającymi się porami roku, wydarzeniami i naszą emocjonalnością.

Czytaj dalej

*Proponowane zajęcia dodatkowe mogą ulegać modyfikacjom w roku szkolnym w zależności od potrzeb dzieci oraz wprowadzanych zmian dydaktyczno-wychowawczych.

Dodatkowo dzieci mają organizowane różnego rodzaju wycieczki – kontakt z naturą i sztuką.
Rodzice otrzymują także propozycje różnego rodzaju zajęć dodatkowych, na które będzie można zapisać dzieci za dodatkową opłatą np. szachy, judo, karate, taniec, zajęcia ze zwierzętami, zajęcia matematyczne, basen, zajęcia lego, sensoplastyka, piłka nożna – wszystko zależy od potrzeb dzieci oraz propozycji Rodziców.

O nas

Bajkowa Przystań ma na celu organizację czasu dzieciom na jak najwyższym poziomie. Oprócz realizowania podstawy programowej nasze przedszkolaki korzystają z wielu zajęć tematycznych – edukacyjnych oraz zajęć dodatkowych. Wierzymy, że wiek w którym są dzieci przychodzące do przedszkola to najważniejszy czas w rozwoju dziecka. To wtedy tak silnie kształtujemy młodego człowieka. My staramy się to robić na jak najwyższym poziomie, tak aby z wiedzą, zaufaniem, wysokim poczuciem własnej wartości poszedł dalej w świat, a przy tym czuł się bezpiecznie i dobrze, bez lęku, ale z dziecięcą radością.

W ramach czesnego będzie realizowana podstawa programowa oraz zajęcia dodatkowe.


Opłaty

WPISOWE jest u nas opłatą jednorazową, bezzwrotną obejmującą wszystkie lata w Przedszkolu: 900 zł.

CZESNE to comiesięczna należność za pobyt dziecka w Przedszkolu od poniedziałku do piątku do 10 h dziennie, zajęcia dodatkowe: 915 zł.

Dla Państwa dzieci mamy do wyboru wyżywienie w wersji: podstawowej, bezmleczno-bezjajecznej, wegetariańskiej. Koszty wyżywienia są opłatą dodatkową i wynoszą 17 zł za dzień (śniadanie, zupa, drugie danie i podwieczorek). Istnieje także możliwość wykupienia wersji bezglutenowej w kwocie 20 zł za dzień.

Zniżki

W przypadku zapisania kolejnego dziecka do Klubu lub Przedszkola „Bajkowa Przystań” przysługuje zniżka na niższe czesne w wysokości 20% i niższe wpisowe w wysokości 50%. Promocja obowiązuje w trakcie uczęszczania do Żłobka/Klubu/Przedszkola przynajmniej dwojga rodzeństwa.

Lokalizacja

Przedszkole znajduje się niedaleko centrum miasta (ulica Krakowska), w zielonej okolicy nad rozlewiskiem rzeki Oławy. Dla wszystkich rodziców dostępny jest bezpłatny parking, a bezpośrednio przed obiektem znajduje się przystanek tramwajowy i autobusowy.


Spodobała Ci się nasza oferta?
Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą:

Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą

*

Potrzebujesz dodatkowych informacji?