UWAGA: Ta strona może zawierać nieaktualne informacje. Sprawdź naszą aktualną ofertę korzystając ze strony głównej. Do zobaczenia w Bajkowej Przystani!

„Bajkowa Przystań” – idealne miejsce dla Twojego dziecka

Bajkowa Przystań” to żłobek, klub i przedszkole – bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach.

PRZESTRZEŃ

Budynek placówki leży w malowniczej części dzielnicy Krzyki na ulicy Krakowskiej.
Położony jest w niedalekiej odległości od ścisłego centrum miasta jednak w bardzo kameralnym i urokliwym otoczeniu przyrody z widokiem na rzekę oraz z dala od ruchliwej ulicy. Obiekt posiada wszelkie niezbędne pozwolenia, aby dzieci spędzające w nim czas były bezpieczne oraz ma najwyższej klasy zabezpieczenia przeciwpożarowe (automatyczna klapa dymowa z czujkami, drzwi przeciwpożarowe). Posiadamy także parking (ok. 90 miejsc parkingowych), który pozwoli rodzicom w bezpiecznych warunkach odprowadzić dziecko do placówki.

Przedszkole z językami obcymi Bajkowa Przystań - budynek przedszkola

W budynku znajdują się 4 przestrzenne sale, łazienki z małymi ubikacjami, umywalkami
i prysznicami dostosowanymi do wzrostu najmłodszych w celu utrzymania czystości
i higieny osobistej na najwyższym poziomie. Sale wyposażone są w specjalne urządzenia wentylacyjne, zapewniające odpowiedni mikroklimat (stała wymiana świeżego powietrza). Budynek jest także monitorowany.

Organizując przestrzeń kierujemy się stylem skandynawskich placówek.
Zrezygnowaliśmy z popularnych bohaterów bajek na ścianach, czy wielokolorowych wykładzin na rzecz prostych form i wąskiej, naturalnej palety barw. Wnętrze jest tłem
dla kolorowych prac tworzonych przez dzieci. Tłem do kreatywnej zabawy jest zaś dominująca biel, a ogromne okna sprawiają, że wnętrze otwiera się na to co nas otacza.
Bezpośrednio z każdej sali jest wyjście na place zabaw tworząc wspólną przestrzeń.
Ciepła i przytulności niczym w domu nadają materiały takie jak drewno, miękkie pufy, kolorowe prace dzieci oraz grube dywany.

Sale są podzielone na kąciki różnych aktywności oraz wyposażone w nowe pomoce dydaktyczne i atestowane meble oraz zabawki.
Kolorowa szatnia sprzyja nauce samodzielnego ubierania i rozbierania się w komfortowych warunkach.

Dzieci mogą korzystać z atrakcyjnego placu zabaw na którym znajdują się atestowane urządzenia do zabawy oraz rozwoju fizycznego oraz pełnego zieleni ogródka, który oddalony jest od głównej drogi. Bliskość otaczającej natury, zapewnia dzieciom dużą dawkę świeżego powietrza.

Każdego dnia starannie wybrana firma cateringowa dostarcza do naszej placówki zdrowe
i pełnowartościowe posiłki, które serwujemy naszym podopiecznym.

Nasza placówka otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-17:00
z możliwością opieki w weekendy za dodatkową opłatą i po wcześniejszym uzgodnieniu.

ŻŁOBEK

W żłobku przygotowaliśmy miejsca dla dzieci od 1 do 3 roku życia, w którym sprawujemy opiekę nad najmłodszymi, wprowadzając ich w edukację. Dla maluchów w tym wieku rozstanie z rodzicami to duże wyzwanie i zmiana. Jest to także wyjątkowy czas dla jego rodziców i najbliższych. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby każdy maluszek czuł się u nas bezpiecznie, a jego rodzice spokojni. Wierzymy, że jest to bardzo istotny czas w rozwoju dziecka – to wtedy tak silnie kształtujemy młodego człowieka. Korzystając z wiedzy pedagogicznej wiemy jak istotna i efektywna jest edukacja poprzez zabawę. Pobudzamy i aktywizujemy dzieci wykorzystując różnorodne metody. Codziennie staramy się robić to na jak najwyższym poziomie. Pragniemy tworzyć środowisko, w którym z wiedzą, wysokim poczuciem własnej wartości i dziecięcą radością idą dalej poznawać świat.

KLUB DZIECIĘCY

Klub dziecięcy to miejsce wpisane do Rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonych przez Gminę Wrocław, w którym mogą przebywać dzieci od 12 miesiąca życia do 3 lat.

W naszej placówce funkcjonuj jedna grupa klubowa: „Smoki”. Jest ona mieszana wiekowo co wymaga od opiekunów większych kompetencji i dużej znajomości dzieci. Kadra nie jest autorytarna, zaś otoczenie jest odpowiednio, logicznie uporządkowane, a materiały dydaktyczne dostosowane. Dzieci z klubu spotykają się z dziećmi przedszkolnymi oraz żłobkowymi na wspólnych zajęciach, spacerach, wycieczkach. Ważne jest dla nas to, aby każde dziecko miało kontakt nie tylko z rówieśnikami, ale z dziećmi i dorosłymi w różnym wieku.
Zaletą takich działań jest fakt, że dzieci uczą się od siebie nawzajem – dzielą się pomysłami, przekazują wiedzę, uczą wyrażania emocji i radzenia sobie z nimi. Rywalizację zastępuje współpraca. Starsze dzieci sprawdzają się w roli opiekunów budując zarazem swoje poczucie wartości i kompetencji. Metody edukacyjne i wychowawcze są oczywiście odpowiednio dobrane.

Nasza kadra z należytą starannością dba o rozwój i bezpieczeństwo naszych najmłodszych podopiecznych. Jest otwarta na współpracę z rodzicami, w celu zapewnienia jak najlepszych warunków związanych z zaspokojeniem potrzeb maluchów i ich rodziców. 

Naszym założeniem jest to, aby dzieci czuły się bezpiecznie jak w „domu”. Wspieramy je przy tak ważnych momentach jak nauka czystości, mówienia, spożywania posiłków, zabawy, a także w poszukiwaniu kontaktu z otaczającym ich światem.

Wiek dzieci klubowych kryje za sobą także trudny moment zwany „bunt dwulatka”. Jest to bardzo ważny okres podczas którego kształtuje się tożsamość dziecka i utrwalają pierwsze granice. Świadomi, wspieramy nasze dzieci i ich rodziców tak, aby mogli jak najlepiej przejść przez ten czas. Jesteśmy cierpliwi i wyrozumiali.

Naszym założeniem jest jak najlepiej przygotować dzieci do dalszej edukacji w przedszkolu. Ramowy rozkład dnia oraz proponowane zajęcia mimo tego, że dostosowane do potrzeb najmłodszych przypominają te prowadzone w przedszkolu. Rodzice mają wgląd do planów dydaktyczno-wychowawczych, w celu realizacji treści także w domu. Zależy nam, aby dzieci miały możliwość wspólnej nauki poprzez zabawę, a także kształtowały podstawowe umiejętności społeczne. Staramy się rozwijać u nich samodzielność, pogłębiać ciekawość i wzmacniać aktywność.

Oferta klubu obejmuje nie tylko opiekę, ale także wyżywienie oraz zajęcia edukacyjne. Dzieci są pod stałą opieką psychologiczno-pedagogiczną. Staramy się, aby maluszki spędzały także wiele czasu na świeżym powietrzu lub zabawach dowolnych, niezorganizowanych.

PRZEDSZKOLE

W Przedszkolu realizujemy podstawę programową oraz oferujemy liczne zajęcia dodatkowe dobierane do potrzeb naszych podopiecznych. Duży nacisk kładziemy na naukę języka angielskiego. W związku z tym nasze dzieci mają prowadzone codziennie zajęcia z języka angielskiego oraz osłuchują się z tym językiem także dodatkowo podczas swobodnych zabaw. Nasza placówka współpracuje ze Szkołą Językową Language Master dzięki czemu nasze dzieci uczą się języka poprzez kontakt z zespołem nauczycieli języka angielskiego oraz lektorów o wysokich kwalifikacjach.
Nauka języka nie jest celem samym w sobie, a służy przede wszystkim skutecznej komunikacji.

W naszej placówce funkcjonują dwie grupy przedszkolne. Kadra nie jest autorytarna, zaś otoczenie jest odpowiednio, logicznie uporządkowane, a materiały dydaktyczne dostosowane. Dzieci ze wszystkich grup spotykają się na wspólnych zajęciach, spacerach, wycieczkach. Ważne jest dla nas to, aby każde dziecko miało kontakt nie tylko z rówieśnikami, ale z dziećmi i dorosłymi w różnym wieku.
Zaletą takich działań jest fakt, że dzieci uczą się od siebie nawzajem – dzielą się pomysłami, przekazują wiedzę, uczą wyrażania emocji i radzenia sobie z nimi.
Rywalizację zastępuje współpraca. Starsze dzieci sprawdzają się w roli opiekunów budując zarazem swoje poczucie wartości i kompetencji. Metody edukacyjne i wychowawcze
są oczywiście odpowiednio dobrane. Dzieci przerabiają program dostosowany do ich wieku. Zwykle część aktywności jest prowadzona wspólnie. Zajęcia programowe odbywają się zaś w grupach. Młodsze dzieci mogą robić to, co starsze, jeśli mają na to ochotę.