Bajkowa Przystań to przedszkole, żłobek i klub dziecięcy. Wszystkie grupy mieszą się w jednym budynku. W związku z tym dzieci niezależnie od wieku mają ze sobą kontakt. Spotykają się podczas wspólnej zabawy na dworze czy warsztatach. Zaletą takich działań jest fakt, że dzieci uczą się od siebie nawzajem – dzielą się pomysłami, przekazują wiedzę, uczą wyrażania emocji i radzenia sobie z nimi. Rywalizację zastępuje współpraca. Maluchy podpatrują starszaki, te zaś z kolei sprawdzają się w roli opiekunów budując zarazem swoje poczucie wartości i kompetencji.

Nasze grupy:

  • Żółwiki to dzieci najmniejsze od 1 do 3 lat. Grupa liczy maksymalnie 23 dzieci. Taka ilość maluchów jest pod opieka trzech opiekunek oraz dodatkowej pomocy.
  • Ośmiorniczki to najmłodsze dzieci przedszkolne w wieku 2,5 – 3,5 lat. Grupa liczy maksymalnie 25 dzieci oraz jest pod opieką wychowawcy i dodatkowej pomocy.
  • Rybki to starszaki z przedszkola w wieku 4- 5 lat. Grupa liczy maksymalnie 20 dzieci oraz jest pod opieką wychowawcy i dodatkowej pomocy.