Malownicza okolica i nowoczesny budynek

Budynek „Bajkowej Przystani” leży w malowniczej części dzielnicy Krzyki na ulicy Krakowskiej za Budynkiem Wyższej Szkoły Zarządzania „Edukacja”.
Położony jest w niedalekiej odległości od ścisłego centrum miasta jednak w bardzo kameralnym i urokliwym otoczeniu przyrody z widokiem na rozlewisko rzeki Oławy, z dala od ruchliwej ulicy. Obiekt jest monitorowany oraz posiada wszelkie niezbędne pozwolenia, aby dzieci spędzające w nim czas były bezpieczne oraz ma najwyższej klasy zabezpieczenia przeciwpożarowe. Posiadamy także duży parking, który pozwoli rodzicom w bezpiecznych warunkach odprowadzić dziecko do placówki.


Galeria przedszkola we Wrocławiu

Organizacja przestrzeni

Organizując przestrzeń kierujemy się stylem skandynawskich placówek. Zrezygnowaliśmy z popularnych bohaterów bajek na ścianach, czy wielokolorowych wykładzin na rzecz prostych form i wąskiej, naturalnej palety barw. Wnętrze jest tłem dla kolorowych prac tworzonych przez dzieci. Tłem do kreatywnej zabawy jest zaś dominująca biel, a ogromne okna sprawiają, że wnętrze otwiera się na to co nas otacza. Sale są duże, przestrzenne, świetliste. Ciepła i przytulności nadają materiały takie jak drewno, miękkie pufy oraz dywany.

Korytarz w przedszkolu

Nasze sale

W budynku znajdują się 4 przestronne sale, łazienki z małymi ubikacjami, umywalkami i prysznicami dostosowanymi do wzrostu najmłodszych oraz szatnia, która sprzyja nauce samodzielnego ubierania i rozbierania się w komfortowych warunkach.
Sale są podzielone na kąciki różnych aktywności oraz wyposażone w nowe pomoce dydaktyczne i atestowane meble oraz zabawki, a także w specjalne urządzenia wentylacyjne, zapewniające odpowiedni mikroklimat (stała wymiana świeżego powietrza).

Podwórko i tereny zielone

Bezpośrednio z każdej sali jest wyjście na ogrodzone podwórka, co tworzy wraz z wnętrzem wspólną przestrzeń. Z jednej strony budynku znajduje się typowy plac zabaw z atestowanymi urządzeniami do zabawy oraz rozwoju fizycznego. Znajdują się tam m.in. huśtawki, bujaki, karuzela czy domek ze zjeżdżalnią. Druga część nazywana jest przez nas ogrodową. Jest to część bardzo zielona, na której znajduje się piaskownica i bujaki. Latem wyciągamy koce, namioty czy zraszacze. W okresie letnim przed słońcem chronią nas wywieszone baldachimy.

Zaraz za placówką rozciągają się zielone tereny, z których możemy korzystać podczas wspólnych spacerów. Bliskość otaczającej natury, zapewnia dzieciom dużą dawkę świeżego powietrza.

Zabawki na zewnątrz